Мотиваційне есе



Мене, як бібліотекаря, завжди хвилювало питання залучення школярів до таємничого світу читання, до розвитку їх пізнавальних інтересів та творчості. Узяти участь у конкурсі «Шкільна бібліотека 2020» у номінації «Медіакультура в бібліотечному просторі» спонукало перш за все те , що наша шкільна медіатека є однією з перших у місті. Сучасне обладнання, нові інформаційні джерела, цікава література розширили можливості шкільної бібліотеки в розвитку читацьких інтересів дітей, освітніх потреб педагогів та батьківської громади. Я апробувала нові форми й методи роботи шкільної медіатеки, що сприяло популяризації дитячого читання, і можу поділитися своїм досвідом роботи з іншими колегами. Від самого конкурсу чекаю позитивних емоцій, обміну досвідом зі своїми колегами, хочу дізнатися щось нове, що можна буде використовувати у своїй роботі в подальшому.
Завдання сучасної бібліотеки – підготувати підростаюче покоління до життя та професійної діяльності в новому високорозвиненому інформаційному середовищі та до ефективного використанні її можливостей.
Оскільки в медіатеці зосереджена інформація з різноманітних тем і з різних предметів, у школі проводиться цілеспрямована робота в тісній взаємодії з учителями, які систематично поповнюють та розширюють власними цікавими й змістовними матеріалами навчальний фонд медіатеки. Кожен учитель школи накопичує матеріали в індивідуальному педагогічному кейсі, де представлені методичні та дидактичні напрацювання до уроків. Змістове накопичення вчителями власних кейсів перетворює навчання на творчий процес, який розширює інформаційний, наочний, методичний арсенал учителя-предметника з будь-яким рівнем професійної кваліфікації та досвіду.
Медіатека з допомогою нових інформаційних технологій вносить конструктивні зміни в освітній процес, створює сприятливі умови для творчої активності й самостійності здобувачів освіти. Найголовніше, у закладі створено підрозділ, який здатний організувувати й поширювати інформацію з метою розширення знань учнів і формування в них навичок поводження з інформаційними джерелами, а також підвищення професійної майстерності педагогів, педагогічної грамотності батьків за допомогою впровадження нових ефективних технологій. У майбутньому потрібно розширити фонд медіатеки електронними носіями, новими надходженнями літератури за програмою нової української школи та оновити матеріально-технічну базу медіатеки.
Основним своїм досягненням вважаю участь у конкурсі «Креатив у шкільній бібліотеці», який проводив  науково-методичний журнал «Шкільний бібліотекар», у номінації «Книжкова інсталяція», де я посіла І-ше місце та нагороджена сертифікатом.
Постійно працюю над підвищенням свого професійного рівня. Брала участь у тренінгах:
-        -  "Використання мережевих технологій Веб 2.0 у професійній діяльності" - 27.03.-31.03.2017
-        -  "Створення електронного портфоліо фахівця" - 28.11.-30.11.2017
-  - "Впровадження Універсальної десяткової класифікації у практику роботи бібліотек" - 10-12.04.2018
-     - "Створення блогів та електронних читацьких щоденників засобами сучасних інтернет-ресурсів" - 18-22 червня 2018
Крім того, брала участь у таких методичних заходах:
-      -  Мережева акція "Читаємо твори письменників рідного краю" – 01 квітня – 30 квітня 2019 року.
-   - Дистанційний бібліотечний батл "Зимові клопоти або Новорічно-Різдвяний переполох у бібліотеці" у межах інтернет-семінару «Використання інтернет-сервісів для популяризації читання» - 08 січня – 26 січня 2019 року.
Пройшла курси підвищення кваліфікації бібліотекарів ЗНЗ - 02-13.11.2015року.
     Маю напрацювання й готова поділитися досвідом роботи з колегами з питань роботи та занять гуртка «Медіакультура», як складати бібліографічні покажчики, інформаційні та рекомендаційні списки літератури для використання в навчально-виховному процесі та як користуватися блогом «Бібліотечна скарбничка».







Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.