Вступ



Глобальні зміни в системі загальної середньої освіти активізували інноваційний потенціал шкільних бібліотек, які останнім часом розширюють свої функції. Технічний прогрес і досягнення сучасних інформаційних технологій прийшли в шкільні книгозбірні, охоплюючи всі види освітнього процесу. Для цього необхідно, щоб бібліотечні фахівці володіли знаннями, уміннями і навичками, котрі б сприяли організації, управлінню та здійсненню інноваційної діяльності шкільних бібліотек. 
Головною метою всіх бібліотечних інновацій є підвищення рівня бібліотечно-бібліографічної діяльності для максимально повного задоволення інформаційних, освітніх і культурних запитів користувачів. Інноваційна діяльність впливає на всю роботу бібліотеки, веде до її трансформації, підвищення авторитету серед читачів, сприяє появі нових функцій, набуттю книгозбірнею нового статусу, що позитивно позначається на її розвитку в цілому. Школярам недостатньо дати самі лише знання, їх необхідно ще й навчити користуватися ними. У переліку десяти ключових компетентностей Нової Української Школи є «інформаційно-цифрова компетентність» та «уміння вчитися упродовж життя». Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене й водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, у публічному просторі та приватному спілкуванні, передбачає інформаційну й медіаграмотність, знання основ програмування, алгоритмічне мислення, уміння працювати з базами даних, навички безпеки в інтернеті та кібербезпеки, розуміння етики роботи з інформацією. Тому об’єктом дослідження даної роботи є діяльність шкільної бібліотеки як структурного підрозділу закладу, предметом якої є умови, створені в шкільному бібліотечно-інформаційному центрі - медіатеки для якісного забезпечення інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів. 
Мета роботиактуалізувати діяльність шкільної бібліотеки як центру медіакультури закладу освіти.
Спираючись на поставлену мету, виокремлено такі завдання:
-        удосконалення матеріально-технічної бази медіатеки;
-        упровадження інноваційних технологій в освітній процес;
-    сприяння якісному методичному забезпеченню освітнього процесу;
-        створення комфортних умов для підвищення інформаційної, освітньої, культурно-виховної, пізнавальної функції шкільної медіатеки;
-    формування і розвиток інформаційної грамотності, культури учнів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.